Dywan antypoślizgowy – czym jest i gdzie go użyć?

Dywan antypoślizgowy – czym jest i gdzie go użyć?

Dywany, choć bardzo przyjemne dla oka, często sprawiają wiele problemów. Jednym z najczęstszych utrudnień łatwość ich przesunięcia nawet podczas zwykłego przemieszczania się po pomieszczeniach. Dlatego coraz częściej miłośnicy dywanów stawiają na rozwiązania antypoślizgowe. Czym dokładnie się one charakteryzują i gdzie się sprawdzą?

Jak różni się od tradycyjnego dywanu?

Największą różnicą w tym wypadku są powłoki antypoślizgowe, które montowane są na warstwie spodniej dywanu. Najczęściej są one stworzone z materiałów gumowych, które świetnie trzymają się powierzchni, na której zostaną położone. Dzięki temu nie trzeba martwić się o przemieszczanie się dywanu.

Chodnik antypoślizgowy ma jednak również inne właściwości. Często również ich wierzch jest wykonany ze specjalnych materiałów, takich jak przędza syntetyczna, jak i powłok redukujących tarcie. Dzięki temu można cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem użytkowania przez całą kadencję dywanu.

Gdzie sprawdzi się dywan antypoślizgowy?

dywan antypoślizgowy duży różowy
oferta sklepu internetowego EUREKA

Dywany antypoślizgowe będą świetnym rozwiązaniem we wszystkich miejscach, gdzie dotychczasowo ten rodzaj pokrycia był ważny. Jednak są miejsca, gdzie szczególnie zmieni on dotychczasowe życie. Jest on bardzo dobrą opcją do pokoju dziecięcego, gdyż pozwala na bezpieczną zabawę najmłodszym, bez możliwości niebezpiecznych poślizgnięć i wypadków.

Również w warunkach łazienkowych gumowy spod będzie opcją, która pomoże w zachowaniu odpowiedniej przyczepności. Dzięki dywanom antypoślizgowym nie trzeba martwić się o niefortunnie położony krok.

Z racji na wykorzystanie przędzy syntetycznej, trzeba pamiętać, że chodniki antypoślizgowe są również bardzo higieniczne, pozwalając na łatwiejsze czyszczenie, niż przy wykorzystaniu naturalnych materiałów. Jest to jeszcze jeden powód, dlaczego warto na nie postawić.