Dobry trunek wymaga odpowiedniej oprawy

Dobry trunek wymaga odpowiedniej oprawy

Samodzielnie przygotowane trunki smakują wyśmienicie, zwłaszcza gdy za oknem panuje zimowa aura. Domowa nalewka wymaga jednak odpowiedniej oprawy, nie gorszej niż choćby 40-letnia whisky. W tej roli idealnie sprawdzą się karafki do nalewek.

Sztuka komponowania smaku nalewki może dać niesamowite rezultaty. Samodzielnie przygotowanymi trunkami wszyscy lubimy się chwalić, np. podczas kolacji w towarzystwie rodziny lub znajomych. Trunek postawiony w szklanej butelce (która najprawdopodobniej będzie wtórnie adaptowana do użytku) nie będzie jednak wyglądał zbyt atrakcyjnie.

Karafki do nalewek prezentują się doskonale

Znacznie lepiej sprawdzi się karafka. Do nalewek najlepiej pasuje tradycyjne kwadratowe naczynie, wyposażone w korek. Nieco rzadziej trafiają się owalne modele, jednak takie rozwiązanie jest jak najbardziej dopuszczalne. Można też użyć karafki do wina z charakterystycznym szerokim dnem. Polecamy karafki osadzone w wiklinowych koszykach – takie naczynie podkreśli „swojski” charakter wyrobu.

1 komentarz

zgadzam sie ze bardzo wazne jest samo „opakowanie” pelni ono nie tylko funkcje typowo uzytkowe ale rowniez estetyczne – ciekawie podany alkohol zawsze lepiej smakuje 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.