Czym kierować się podczas wyboru mebli do przedpokoju?

Aranżacja przedpokoju może być dla wielu osób niełatwym zadaniem. Niezwykle ciężko jest znaleźć elementy, które będą jednocześnie praktyczne oraz efektowne wizualnie. Jeśli pomieszczenie jest przestronne, to wybór zestawu mebli do przedpokoju nie będzie aż takim problemem. O wiele gorzej jest w momencie, gdy wnętrze jest małe i nieustawne. Na szczęście nowoczesny zestaw mebli do przedpokoju nie wymaga dużej ilości miejsca.

Szafka na buty

Każdy zestaw mebli na przedpokój powinien posiadać szafkę na buty. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów:
– szafka stojąca, która jest zdecydowanie najczęściej spotykanym modelem,
– szafka naścienna, która przypomina swoją formą wysoki słupek,
– szafka obrotowa, która będzie perfekcyjna do wnętrz o małym metrażu.
Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb. Buciarki, jak potocznie zwane są szafki obrotowe stały się prawdziwym hitem ostatnich sezonów. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, szczególnie w przypadku niewielkiego mieszkania w bloku.

Wieszak czy szafa?

Każdy, kto poszukuje zestawu mebli na przedpokój staje przed dylematem, czy wybrać wieszaki, czy też szafę. Oczywistym jest, że pojemna szafa pozwala pomieścić sporą ilość rzeczy. Jeśli wybór ograniczony jest metrażem, to ciekawym pomysłem będzie zakup szafy odkrytej. Pomieści ona o wiele więcej ubrań, niż tradycyjny wieszak, a jednocześnie pozostanie funkcjonalna. Po przyjściu do domu w kilkanaście sekund odwiesimy kurtkę na swoje miejsce.