Czym charakteryzują się meble skandynawskie ?

Meble skandynawskie są coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami w projektowaniu i urządzaniu różnych wnętrz. Są one bardzo charakterystyczne, a jednocześnie eleganckie.

Funkcjonalność

Warto wiedzieć o tym, że meble skandynawskie tanie i solidne powinny przede wszystkim charakteryzować się funkcjonalnością. Ogólnie we wnętrzach urządzanych w tym stylu nie powinny znajdować się meble ozdobne, które nie spełniają żadnej funkcji. Stąd też mebli takich znajdujących się w pomieszczeniu nie jest wiele. Wpływa to jednak na zachowanie ogromnej przestrzeni, dzięki której można poruszać się po pokoju swobodnie. Ogólnie styl skandynawski charakteryzuje się umiarem.

Ozdoby

Jedną z cech mebli skandynawskich jest to, że mogą być one gładkie, albo zdobione różnymi dodatkami. Ogólnie przy tego typu meblach stosuje się jasną kolorystykę, jednak już elementy ozdobne zazwyczaj przyjmują ciemne kolory. Nie jest ich oczywiście wiele, jednak są bardzo wyraziste i nadają meblom unikatowego wyglądu. Ich kolorystyka zazwyczaj zamyka się w czerni i ciemnym granacie. Elementy takie dodają oryginalności meblom wykonanym w tym stylu. Nie jest więc powiedziane, że wszystkie elementy we wnętrzu skandynawskim powinny zachowywać jasną kolorystykę.