Czy garaż najtańszym kosztem to dobry pomysł?

Dobrze jest mieć garaż – dzięki czemu samochód dłużej zachowuje dobry wygląd i jest zabezpieczony przed różnego rodzaju negatywnymi warunkami pogodowymi. Często podczas sprzedaży samochodu to właśnie fakt, że auto było garażowane, może w pozytywny sposób wpłynąć na jego cenę.

Garaż tanim kosztem

Dlatego warto zorganizować dla swojego samochodu miejsce do jego garażowania. Jeżeli dysponuje się ziemią wokół swojej nieruchomości, wybudowanie garażu nie powinno stanowić większego problemu. To stosunkowo prosta konstrukcja, można nawet pokusić się o kupienie gotowego z blachy, który da się zamontować dosłownie w weekend. Czy warto jednak organizować garaż naprawdę najtańszym kosztem? Czy cienka blacha oraz brak podłogi wyłożone za pomocą płytek rzeczywiście stworzą bezpieczne miejsce dla auta? Zdecydowanie nie. Najtańsze na rynku materiały do budowy garażu nie pozwolą zbudować bezpiecznej przystani dla samochodu. Cienka blacha może wręcz stanowić zagrożenie dla auta – konstrukcja może ulec zniszczeniu pod wpływem bardzo silnego wiatru, o który ostatnimi laty w Polsce nie trudno.

Podłoga w garażu

Nie warto zatem wybierać najtańszej i najcieńszej blachy do budowy swojego garażu, chociaż może pojawić się taka pokusa, by inwestycję zrobić jak najmniejszym kosztem. Warto pamiętać również o zorganizowaniu odpowiedniej podłogi w garażu. Dobrze kupić płytki o dobrej klasy antypoślizgowości, które są też mrozoodporne – będzie stanowiło to dodatkowy czynnik ochronny dla auta, a podłoga zwyczajnie nie zniszczy się w przypadku pierwszych lepszych mrozów. Płytki garażowe to najczęściej płytki gresowe, bo to właśnie one są dedykowane do układania na zewnątrz, ze względu na dużą odporność na negatywne warunki atmosferyczne. Naprawdę schludny i bezpieczny garaż można zatem zorganizować już za około 3000 – 4000 złotych.

Kup już teraz – https://home100.pl/plytki-do-garazu